Dziecko, Mama

Jak zorganizować Baby Shower?

Jeszcze kilka lat temu w ogóle nie zastanawiałabym się nad tym jak zorganizować Baby Shower, gdyż nawet nie wiedziałam co ten termin oznacza. Wraz z upływem czasu i zmian w moim życiu (czytaj ciąża) znaczenie tego anglojęzycznego zwrotu przestało być już dla mnie obce. Baby Shower, czyli „dziecięcy prysznic” a tak naprawdę „prysznic prezentów” dla przyszłej Mamy. Wielu z Was pewnie pomyśli a po co nam kolejne zapożyczone święto jak Haloween czy Walentynki?  Ja jednak uważam, że warto celebrować chwile i dbać o relacje z najbliższymi przyjaciółmi. Baby Shower daje ku temu świetną okazję ponieważ to nic innego jak miłe, radosne spotkanie w damskim gronie, organizowane dla przyszłej Mamy. To taki wieczór panieński, tylko że przed urodzeniem dziecka.  Dla mnie to również okazanie przyszłej Mamie wsparcia i dzielenie radości z wyczekiwanego Maleństwa.

Jak zorganizowałam Baby Shower?

Z racji faktu, że to moja przyjaciółka spodziewa się Maluszka, naturalnie przyjęłam rolę organizatora, co z resztą bardzo lubię. Chciałam, żeby to spotkanie było dla niej całkowitym zaskoczeniem i niespodzianką. Zaczęłam od stworzenia listy osób z których obecności na pewno się ucieszy. Kolejno, ustaliłam termin spotkania, zaprosiłam dziewczyny i wymyśliłam pretekst dla którego zainteresowana przyjedzie na ów przyjęcie – niespodziankę. Następnie przystąpiłam do kompletowania wszystkich niezbędnych dodatków, ale to już sama przyjemność!

Dekoracje

Nie ma Baby Shower bez dekoracji. To one stanowią klucz do nadania imprezie prawidłowego charakteru. Warto zatem zadbać o wystrój stołu i jego otoczenie. U nas dominował kolor niebieski, charakterystyczny dla chłopców, przełamany kolorem srebrnym i białym. Wszystkie dekoracje potrzebne do zorganizowania Baby Shower znajdziecie w sklepie PartyBox. Ograniczyć Was może tylko Wasza wyobraźnia gdyż ozdób jest naprawdę mnóstwo.

Jeśli chodzi o nakrycie stołu to postawiłam na ozdoby z kolekcji Pastelowa Perfekcja. Dzięki temu nie musiałam długo szukać i kompletować dodatków. Wszystko z kolekcji było naturalnie spójne i tworzyło ładną całość.

Oprócz wszystkich akcesoriów potrzebnych do nakrycia stołu wybrałam jeszcze dekoracje dedykowane przyjęciu Baby Shower organizowanym dla przyszłej Mamy chłopca. Był to baner i balony z napisem „It’s a Boy”. Dodatkowo znalazły się pompony i rozety, oczywiście z akcentem w kolorze niebieskim.

Małym dodatkiem była też przypinka „Mom to be” Gdy tylko nasza Gwiazda przyjęcia zjawiła się na miejscu, zawiązałyśmy jej oczy krawatem i zapięłyśmy order. W końcu to Ona ma się czuć wyróżniona podczas tego spotkania.

Bufet

Na imprezie nie mogło zabraknąć słodkości. Te mogą  wyglądać  naprawdę wyjątkowo dlatego  postanowiłam oddać to zadanie profesjonalistom. Zamówiłam przepyszne babeczki z niezwykle starannie wykonanymi dekoracjami, oczywiście w kolorze niebiesko – białym. W tym samym kolorze oprócz babeczek na stole znalazły się również ciastka na patyku w słodkiej polewie tak zwane cake pops. Słodkości stanowiły piękną ozdobę stołu:

Do słodkiego bufetu chciałam jednak dodać coś od siebie tak więc przygotowałam bezę z sezonowymi owocami:

Dla równowagi na stole znalazły się także owoce. By było jeszcze piękniej przygotowałyśmy szaszłyki owocowe, a z arbuzów zrobiłyśmy dekoracje krojąc je na małe trójkąty. Jedna z nas przygotowała również idealną na ciepłe dni sałatkę owocową.

Napoje

By zgasić pragnienie (a także udekorować stół) przygotowałyśmy lemoniadę z miętą i świeżymi owocami. Do specjalnego słoja na lemoniadę dołączyłyśmy małe słoiki, które przystroiłyśmy białym cukrem i niebieskimi wstążkami.

Do toastu Przyszłej Mamie zaserwowałyśmy Prosecco bezalkoholowe a także, do kolacji, wino czerwone oczywiście bezalkoholowe.

Prezenty

Baby Shower to jak pisałam wyżej prysznic prezentów dla przyszłej Mamy. Wręczanie upominków to zdecydowanie najmilszy moment całego spotkania. My akurat, wszystkie prezenty zapakowałyśmy w specjalny worek na prezenty. Dzięki temu nic nie było widoczne, a tym samym udało nam się wprowadzić jeszcze większy element zaskoczenia. Co więcej, przedłużyłyśmy te przyjemne chwile odpakowywania podarunków. Pomysłów na prezenty jest naprawdę wiele, zazwyczaj stanowią one część wyprawki  dla maluszka. O tym co my wybrałyśmy przeczytacie w kolejnym poście. Na teraz jedna sugestia – w tych wszystkich prezentach dla Maluszka nie zapominajcie o Mamie! I obdarujcie ją czymś wyjątkowym, nawet drobiazgiem, ale takim prezentem specjalnie dla Niej.

Baby Shower  wspaniała okazja do spotkania i celebrowania nadchodzącej ważnej chwili w życiu każdej kobiety. Nam to spotkanie powiodło się w każdym szczególe. Nasza przyjaciółka, a już niebawem po raz drugi Mama, była całkowicie zaskoczona. Niespodzianka się udała! Polały się łzy wzruszenie – i o to chodziło. Mam nadzieję, że te chwile zostaną z nami na zawsze.  A teraz już czekamy na przyjście na świat Janka.