Dziecko, Gadżety, Rozwój dziecka

Suchy Basen dla Malucha

W suchych basenach jest coś takiego, że maluchy je uwielbiają. W zabawę w królestwie piłeczek wsiąkają na dłuższy czas i zapominają o świecie naokoło. Wiem to z własnego doświadczenia, a raczej… z doświadczenia Kai!  

 

Suchy Basen w Domu

Z suchymi basenami można się spotkać nie tylko w centrach handlowych czy przedszkolach. Istnieją też mniejsze, „domowe” baseny, które można postawić u siebie.

A warto to zrobić! Suchy basen to nie tylko frajda dla malucha, ale też wiele innych korzyści. Jakich?
Rozwój Ruchowy

Zabawa w suchym basenie zachęca dzieci do aktywności. Przedzierając się przez górę kolorowych piłeczek, maluch uczy się panować nad swoim ciałem, odpowiednio koordynować ruchy. To przyjemna nauka – gdy nawet przydarzy się upadek, zwykle kończy się on wybuchem radości. Piłeczki pełnią funkcję amortyzującą, więc dziecko nie zrobi sobie krzywdy.

Młodsze dzieci poprzez taką zabawę doskonale rozwijają sprawność manualną – chętnie chwytają i podrzucają piłeczki

Suchy-basen

Nauka poprzez zabawę

Moc kolorów w piłeczkowym basenie to gratka dla każdego dziecka. Działa stymulująco na wzrok i zachęca do porównywania i uczenia się kolorów. Piłeczki to także nieskończona liczba zabaw, w które możemy się wspólnie bawić – rzucać do celu, segregować kolory, układać wzorki.

basen-male

Masaż

Zabawa wśród piłeczek masuje całe ciało. Gdy nasz maluch rośnie, staje się coraz bardziej ruchliwy i powoli poznaje świat, jego mięśnie są w nieustannym napięciu. Piłeczki doskonale je rozluźniają, przynoszą ciału ulgę i pomagają w prawidłowym rozwoju.

Małe, domowe „suche” baseny wcale nie zajmują dużo miejsca w mieszkaniu. My zdecydowaliśmy się na basen firmy Mini Be, który znajdziecie i możecie zamówić przez Facebook’a: http://bit.ly/MiniBe Piłeczki można dobierać kolorami, tworząc w ten sposób dopasowaną do własnych potrzeb kompozycję.

10-2

Kaja świetnie czuje się w swoim basenie i na pewno długo Jej posłuży. Zdecydowanie możemy polecić suchy basen dla każdego Malucha!