Dziecko, Gadżety

Pomysły na prezenty na Dzień Dziecka dla malucha

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Co kupić maluszkowi? To dylemat, przed którym stają przyjaciele rodziców wpadający do nich z wizytą. I nie tylko. Oczywiście rodzicom czasem też brakuje pomysłów, a raczej bywają przytłoczeni ich nadmiarem. Dziś oferta akcesoriów dla dzieci jest tak ogromna, że niełatwo się przez nią przedrzeć, docierając do najbardziej inspirujących skarbów. Zwłaszcza takich, które naprawdę sprzyjają rozwojowi malucha i są dobrej jakości.

Dlatego po raz kolejny, postanowiłam ułożyć własny prezentownik, może kogoś zainspiruje. Tym razem skupiłam się na prezentach dla dzieci w wieku 6- 12 miesięcy. Wszystko opisane w nim produkty mamy w domu, chwalimy sobie, chwalą je również nasze dzieci (w tym wypadku głównie Nikoś), więc polecamy dalej. Jak zawsze przy wyborze zabawek mam swoją zasadę: zabawki mają stymulować rozwój dziecka. Zwracam również uwagę na to, by produkt był solidnie wykonany, z bezpiecznych dla dzieci materiałów.

Pociąg z 3 magnetycznymi wagonami sensorycznymi, Rubbabu

Niech nie zwiedzie Was prosta forma tej zabawki, bo to właśnie w jej prostocie tkwi geniusz. Pociąg ten jest miękki i miły w dotyku. Można go ściskać, deptać po nim lub go rzucać i nic mu się nie stanie. Wyprofilowane kształty zachęcają małe rączki do chwytania i poruszania, dzięki czemu sprzyjają rozwojowi zdolności motorycznych. Wyraziste kolory stymulują zmysł wzroku i jeszcze bardziej inspirują do zabawy. Poszczególne części pociągu połączone są magnesami, które pozwalają maluchowi obserwować przyczyny i skutki własnych działań i sprzyjają twórczemu działaniu. Zabawki marki Rubbabu wykonane są ręcznie, z naturalnego kauczuku, który jest surowcem przyjaznym dla środowiska, biodegradowalnym i bezpiecznym

Pociąg dostępny TUTAJ

Mini Książeczka wielofunkcyjna z gryzakiem, Lilliputiens

Nasze nowe odkrycie! Belgijska marka Lilliputiens. To idealna propozycja pierwszej książki dla malucha. Jest pełna niespodzianek – ruchomych i zapinanych na rzepy elementów, różnorodnych kolorów i faktur. Jej zadaniem jest pobudzanie dziecięcej wyobraźni i ciekawości, aktywizowanie zmysłów wzroku, dotyku i słuchu. Do książeczki przyszyty jest ponadto okrągły fakturowany gryzak, który z pewnością pomoże obolałym dziąsełkom w okresie ząbkowania. Specjalne tasiemki zakończone rzepem umożliwiają zamocowanie książeczki np. przy wózku, czy foteliku samochodowym.

Książeczka dostępna TUTAJ

Układanka drewniana wańka-wstańka Królik, Janod 

Wańka-wstańka to oczywiście nic nowego, ale ten królik jest naprawdę wyjątkowy. Jest drewniany i piękny. Solidnie wykonany, jak wszystkie produkty marki Janod. Posiada zaokrąglony spód, dzięki czemu zabawka delikatnie się buja i wraca do pionu. Składa się z drążka, na którym dziecko umieszcza okrągłe klocuszki i tworzy postać Królika. Niespodzianka – największy klocek to grzechotka. Zabawka jest starannie wykonana, poza tym zapakowana w efektowne pudełko, więc tym bardziej nadaje się na prezent. Zabawa Królikiem rozwija u dzieci wiele podstawowych umiejętności, w tym mocny chwyt, spostrzegawczość i koncentrację. Pozwala też na proste eksperymenty i wzbudza chęć odkrywania.

Jeździk „Szalony Królik”, Janod 

Kolejny królik w moim zestawieniu i kolejny marki Janod (jeśli obserwujecie nas dłużej to wiecie, że uwielbiam tę markę)  Tym razem to wózek-chodzik, cały z drewna, z rączką dopasowaną do mniej więcej wzrostu rocznego dziecka. Jest stabilny (kółka są wykończone gumą) i (uffff…) nie rysuje podłogi w domu. Jak to wózek – może służyć maluchowi do przechowywania zabawek. Jak to chodzik – wspiera naukę chodzenia. Królik to przyjaciel malucha. Przy szyi ma dzwoneczek, który przy ruchu wydaje przyjemne dźwięki.

Jeździk dostępny TUTAJ

Ogromne klocki kartonowe, Janod

To ostatnio ulubiona zabawka niespełna rocznego Nikosia jak i naszej trzyletniej córki Kai. W sumie to jedyna zabawka z której korzystają wspólnie i nawet zdarza się, że razem się bawią! Klocki pomimo, że są wykonane z kartonu są bardzo trwałe (mamy je już kilka miesięcy i nic się z nimi nie dzieje). Zestaw składa się z aż 35 dwustronnie ilustrowanych dość sporych brył, z których można tworzyć postacie lub budynki, komponowane dowolnie wedle tego, co podpowie dziecku wyobraźnia. Układnie brył sprawia, że dziecko w przyjemny sposób rozwija swoją wyobraźnię, kreatywność, rozumienie przestrzeni, zależności i logiczne myślenie. To także doskonały trening dla motoryki małej dłoni, koncentracji i cierpliwości.

Klocki dostępne TUTAJ

Jeśli szukacie jeszcze więcej inspiracji to odnoszę Was do prezentownika, który stworzyłam kilka miesięcy temu: zestawienie prezentów dla maluchów w wieku 0-12 miesięcy KLIK