Kids' time

Miejsce na rodzinny spacer w pięknym miejscu – Ogrody Kapias Goczałkowice – Zdrój / Śląsk

Jeśli szukacie przepięknego miejsca na rodzinny spacer to koniecznie musicie wybrać się do Ogrodów Kapias w Goczałkowicach- Zdrój. To miejsce to zbiór starannie zaprojektowanych ogrodów (jeśli szukacie inspiracji pod kątem urządzenia swojego domowego kawałka zieleni czy miejsce na sesję ślubną to  również idealnie trafiliście). Liczy się tutaj każda roślina, która ma w ogrodach swoje honorowe miejsce. Całość prezentuje się naprawdę wyjątkowo.

       Źródło: www.pless.pl

OGRODY PRZYSTOSOWANE DLA RODZIN Z DZIEĆMI I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W ogrodach zna­j­dują się liczne ławeczki, altanki, zaciszne miejsca, zacienione kąciki na upalne dni. Całość  jest przystosowana do swo­bod­nego poruszania się osób niepełnosprawnych, a także rodzin z dziećmi. Na terenie ogrodów znajduje się bardzo dobrze wyposażony plac zabaw dla dzieci.

Z dodatkowych atrakcji, jest też dostępny labirynt stworzony z thuj oraz duże, ruchome szachy.

Przy wejściu do Ogrodów znajduje się restauracja a także bistro. Dodatkowo, w sezonie letnim prowadzona jest sprzedaż lodów. Na końcu trasy zwiedzania również jest dostępny mały punkt gastronomiczny.

Wstęp do ogrodów jest bezpłatny, dla wszystkich. Do ogrodów nie można wprowadzać zwierząt. Ogrody do zwiedzania czynne są w godzinach 8.00 – 19.00. Wszystkie rośliny, które zobaczycie można kupić w centrum ogrodniczym.

 

Znaliście to miejsce? Jeśli nie to szczerze zachęcam Wam do jego odwiedzenia.