Dziecko, Gadżety

5 pomysłów na prezent dla najmłodszych (dzieci 0-12 miesięcy)

W wyborze zabawek zawsze kieruje się tą samą zasadą: zabawki mają stymulować rozwój dziecka. Zwracam również uwagę na to, by produkt był solidnie wykonany, z bezpiecznych dla dzieci materiałów. Dzisiaj dzielę się z Wami  pomysłami na prezent dla najmłodszych dzieci – od urodzenia do około 12 miesiąca życia.

1. GRZECHOTKA MIŚ BABY POP, JANOD 

Uwielbiam drewniane zabawki. Ich solidne wykonanie sprawia, że po pierwsze jest to produkt niezniszczalny, po drugie cieszy oko swym wyglądem, a po trzecie jest bezpieczny dla najmłodszych. Przepadłam w tej uroczej grzechotce wykonanej z drewna i silikonu. Grzechotka jest wygodna dla małych rączek i stymuluje malucha do potrząsania i chwytania.

2. SENSORYCZNE BĄBELKI DIMPL, FAT BRAIN TOYS

Amerykańska marka, którą wyróżnia nowoczesny design oraz materiały i kolory, które pobudzają zmysły. Bąbelki to prosta, ale jednocześnie bardzo wciągająca zabawka sensoryczna dla niemowląt. Umieszczone w plastikowej ramce silikonowe bąbelki można chwytać, wciskać i wypychać. Świetnie sprawdzi się dla kilkumiesięcznego malucha – godziny zabawy i odkrywania zapewnione 🙂

3. GRYZAK Z GRZECHOTKĄ ŚLIMAK, MOMBELLA

Mięciutki i przede wszystkim lekki gryzak, pełniący również funkcję grzechotki (po bokach ślimaka znajdują się grzechocące kółeczka). To pierwsza zabawka, którą nasz syn Nikodem potrafił utrzymać we własnych rączkach. Ślimak pozwala maluchowi ćwiczyć odruch chwytania, rozwijając przy tym zdolności motoryczne dziecka. Czółki ślimaka mają kształt smoczka, który delikatnie masuje dziąsełka malucha i łagodzi ból podczas ząbkowania. Produkt jest bezpieczny i łatwy w gryzieniu nawet po ochłodzeniu. Gryzak można używać w zmywarce, mikrofalówce, a także zamrażarce.

4. JEŻDŻĄCE LUSTERKO LOOKY-LOOKY, B-TOYS  

Sensoryczne jeżdżące lusterko, które zachęca maluchy do odkrywania własnego odbicia i do podążania w ślad za nim. Raczkujące maluchy pokochają zabawę, gonienie, popychanie i próby przewrócenia lusterka. Lusterko jest bezpieczne, wielofunkcyjne i, jak każda zabawka kanadyjskiej marki B.Toys, będzie rosnąć razem z dzieckiem, odpowiadając na jego zmieniające się potrzeby rozwojowe.

5. ŁUK AKTYWIZUJĄCY, JANOD 

Stojący łuk aktywizujący dla niemowląt francuskiej marki JANOD to idealna zabawka dla dzieci od urodzenia do mniej więcej 10go miesiąca życia. Jest stabilna i bezpieczna. Wykonana z drewna i silikonu. Na łuku umieszczone są trzy wiszące zabawki, które mają za zadanie zachęcać maluszka do pierwszych obserwacji i aktywności, jak chwytanie i potrząsanie. Stymuluje rozwój koordynacji ruchowej i tzw. małą motorykę. Wszystkie elementy są wygodne do trzymania w małych rączkach. Łuk jest bardzo wygodny, łatwo go przenieść i umieścić w dowolny, bezpiecznym dla Malucha miejscu.

Więcej propozycji prezentów dla najmłodszych podawałam Wam już jakiś czas temu w poście:  Prezenty dla Najmłodszych do 50 zł (klik)

Macie swoje sprawdzone prezenty dla Maluchów? Jeśli tak dopiszcie w komentarzu. Dzięki temu stworzymy wspólną prezentową listę inspiracji 🙂