Dziecko, Gadżety, Moda

Załóż kapcie! Czyli jak Slippers Family podbijają serca

kapcie dla dziecka do przedszkola

Kapcie. Budzą zarówno pozytywne skojarzenia (ciepło domowego ogniska, bezpieczeństwo), jak i skojarzenia mieszane (wysłużone, wychodzone, noszone „z rozkazu” rodziców, niekoniecznie ładne). Żeby maluch w pełni polubił i zaakceptował kapcie, trzeba znaleźć mu takie, które będą nie tylko wygodne, zdrowe, ale i ładne. Moim zdaniem Slippers Family pod tym względem nie mają sobie równych.

Ideą marki Slippers Family jest tworzenie butów, które prócz posiadania walorów zdrowotnych – szczególnie ważnych u dzieci i ich rozwijających się stópek – będą czarowały również ciekawym designem.

Czym się wyróżniają? To tzw. buty profilaktyczne, które zapobiegają wadom rozwojowym (np. płaskostopiu) i sprzyjają właściwemu wzrostowi stopy.

W pierwszej kolejności mają te wszystkie elementy polecane przez lekarzy – profilowane wkładki, antypoślizgowe podeszwy, lekko podwyższone cholewki, obcasy Thomasa (powodujące nieznaczne wzniesienie pięty, co zmienia obciążenie stref wzrostowych stopy) i stabilizujące zapiętki. Charakteryzują się też szerokimi noskami, które ruchliwym, szeroko rozstawionym paluszkom pozwalają na pełną swobodę. To z kolei zapewnia odpowiedni rozwój mięśni sklepienia oraz wpływa na sprawność stópki i komfort chodzenia.

Slippers Family to kapcie, które są wygodne, elastyczne, giętkie (sprzyjają naturalnemu ruchowi), lekkie i, co bardzo ważne, tworzone z wysokiej jakoś materiałów (np. bawełna, naturalna skóra). Dbają o właściwy przepływ powietrza, dzięki któremu skóra stópek oddycha, nie przepaca się. Niektóre modele mają praktyczne zapięcia na rzepy, które dostosowują but do indywidualnych cech stópki np. do wysokiego podbicia. Kaja czuje się w nich świetnie (i co dla mnie istotne- potrafi je sama ubrać).

Zwykle buty profilaktyczne kojarzą się z czymś brzydkim, topornym, trochę „lekarskim”. Tymczasem ludzie ze Slippers Family udowadniają, że można tworzyć butki prozdrowotne i śliczne. Chwała im za to! Masa wzorów, kolorów, wysoka estetyka wykonania – trudno się nie zakochać. Takie papcie pięknie prezentują się w domowych pieleszach, jak i w przedszkolu. Cieszą oczy zarówno zakochanych w ładnych przedmiotach mam, ale też zachęcają dzieci do ich noszenia.

Dlaczego warto zadbać o dobre kapcie?

Warto pamiętać, że obuwie dla dzieci – niezależnie czy to noszone w domu, w przedszkolu czy na zewnątrz – powinno być dobrane z wyjątkową starannością. Stópka dziecięca jest delikatna, jej kostki jeszcze nie zdążyły się w pełni ukształtować. To na razie miękkie chrząstki chronione solidną tkanką tłuszczową. Mięśnie u dzieci są nie w pełni rozwinięte, nie zapewniają jeszcze pełnej stabilizacji i podpory. Taka stópka  podatna jest na odkształcenia, wady, nie umie stawić oporu zbyt sztywnym i niewygodnym butom. Tymczasem wady stóp, które powstają w dzieciństwie, wpływają na sposób chodzenia czy ogólną postawę i niestety często zostają z maluchem na całe życie. Wbrew pozorom kapcie to ważna sprawa!