WNĘTRZA

Zaczynamy planować wnętrza stodoły!

Nasza adaptacja starej stodoły i stworzenie w niej domu idzie ku lepszemu, pomału do przodu. Ostatnio pokazywałam Wam wizualizacje elewacji. Znajdziecie je TUTAJ.  Prace nad jej wykończeniem właśnie trwają także mam nadzieję, że już niebawem zobaczycie efekt końcowy. Teraz czas na wnętrza!

WNĘTRZA W NOWOCZESNEJ STODOLE

Nad koncepcją wnętrz myślimy już 4 lata. Chyba zatem nikogo nie dziwi fakt, że nasza wizja zmieniała się wielokrotnie. Zmieniły się nasze gusta i panujące trendy. Z tego powodu mamy po kilka wizualizacji jednego pomieszczenia – dziękujemy Modelina Architekci! To jednak nie ułatwia podjęcia ostatecznych decyzji. Moja rada – jeśli nie macie orientacyjnego terminu zakończenia prac aż do stanu zamkniętego nie ma co planować wykończenia wnętrz, bo po drodze koncepcja zmieni się kilka razy.

KORYTARZ – podłogi

Dzisiaj dzielę się z Wami naszymi pierwszymi pomysłami na adaptację wnętrza. Zacznę od korytarza bo nad nim wciąż intensywnie myślimy. Początkowo planowaliśmy podłogę z betonu architektonicznego w kształcie hexagonowych płytek. Jednak po zamówieniu próbki i przetestowaniu jej (wylaniu na niej tłuszczu i wina) okazało się, że pomimo impregnacji, jest to materiał bardzo wrażliwy na zabrudzenia, tym samym ciężko usunąć z niego wszelkie plamy i trudno z jego pielęgnacją.

Pozostając w tej samej kolorystyce co beton, natknęliśmy się na gres wielkoformatowy  (wyglądem przypominający beton) i to właśnie nad nim się teraz zastanawiamy:

Przez głowę przeszło nam również drewno, jednak finalnie zrezygnowaliśmy z tej opcji z uwagi na to, że mamy ogrzewanie podłogowe. Oczywiście znajdą się sprzedawcy parkietów drewnianych czy paneli, którzy będą twierdzić (i twierdzą), że drewno może bardzo dobrze przepuszczać ciepło. My jednak zaufamy prawom fizyki oraz opinii fachowców i nie będziemy testować tego rozwiązania u siebie.

Alternatywą dla drewna naturalnego jest gres imitujący wygląd i strukturę drewna. Aktualnie ten rodzaj gresu jest bardzo popularny co sprawia, że rynek oferuje bardzo szeroki wybór modeli, które co do złudzenia przypominają drewno naturalne.

Korytarz – ściany

Jeśli chodzi o ściany to chociaż widać na powyższej wizualizacji wersję z drewnem zdecydowaliśmy się zostawić starą cegłę rozbiórkową, która nawiązuje do charakteru starej stodoły oraz otoczenia w jakim się znajduje. Więcej o otoczeniu naszego domu oraz o tym w jakim stanie kupiliśmy stodołę przeczytacie w poście TUTAJ

Zastanawiamy się natomiast czy kawałek ściany na korytarzy pozostawiać biały czy może jednak cała lewa strona powinna być w drewnie?

Pomóżcie proszę i dajcie znać co w Waszej opinii wypada korzystniej na podłogach? „drewno” czy „beton”  i co zrobić ze ścianami? Będę wdzięczna za każdą Waszą sugestię!