Podróże, Świat

Loro Park – największa atrakcja dla dzieci (i nie tylko) na Teneryfie

Teneryfa sprzyja wypoczynkowi z dzieckiem. My wybraliśmy się tutaj organizując wyjazd indywidualnie, z racji tego, że mieszka tutaj mój brat, ale wszystkim którzy chcieliby skorzystać z wyjazdu zorganizowanego polecam ofertę biura podróży ITAKA, którą możecie dokładnie zobaczyć TUTAJ. Dlaczego Teneryfa? Po pierwsze: ma idealną pogodę, nie jest tu „za gorąco”, a jednak przecież wciąż ciepło i wakacyjnie. Po drugie: różnorodność krajobrazu, liczne, egzotyczne atrakcje rozpalają u dzieci ciekawość. I po trzecie wreszcie: Loro Park! Teneryfa ma jedną z najfajniejszych egzotycznych atrakcji świata!

Wielka egzotyczna przygoda

Jeszcze na długo przed wyjazdem nie mogłam się doczekać aż pokażę Kai słynny Loro Park. To niezwykłe miejsce, które łączy w sobie zoo i oceanarium, położone w malowniczym rejonie Puerto de la Cruz i rozpościerające się aż na 33 hektarach. Wielka egzotyczna przygoda zaczyna się zaraz przy wejściu, gdzie można zrobić sobie zdjęcie z dwoma okazałymi papugami. A dalej jest tylko ciekawiej.

Czego tu nie ma? A raczej kogo? Goryle, jaguary, tygrysy, pingwiny, aligatory, żółwie-giganty, flamingi, a nawet ogromne mrówkojady czy leniwce – to wszystko tu jest, na żywo. Podobnie jak masa egzotycznych ptaków, dostępnych dosłownie na wyciągnięcie ręki – mówi się o nich, że są honorowymi mieszkańcami parku. Tak naprawdę nie sposób wymienić wszystkich wybiegów, które jest okazja zobaczyć z bliska. Gatunków zwierząt jest w parku ponad 300. Zachwyca również bujna, egzotyczna roślinność, przypominająca autentyczną dżunglę.

Niezwykłe pokazy zwierząt i spacer w głębinie

Jednak jedną z największych atrakcji parku są efektowne pokazy tresowanych zwierząt m.in. delfinów, pingwinów, orek i lwów morskich. Wielkie, morskie zwierzęta robią duże wrażenie, zwłaszcza gdy wykonują ewolucje w powietrzu i inne sztuczki.

A poza tym jest jeszcze tunel. Znajduje się on w gigantycznym akwarium o objętości 1200000 litrów wody, zasilanego wodą pochodzącą wprost ze znajdującego się tuż przy parku Oceanu. Dzięki specjalnie stworzonemu tunelowi można przejść bezpośrednio przez obłędną głębinę i podziwiać na żywo różnego rodzaju stworzenia, płaszczki, a nawet rekiny.

Czy Loro Park podoba się dzieciom? To chyba oczywiste! Fascynujące zwierzęta, które znamy z dziecięcych książeczek i bajek, tutaj zerkają wprost na nas, na żywo. To niezwykłe doświadczenie i atrakcja, która zostaje w pamięci na długo.  Do Loro Parku wybrać się na cały dzień, na pewno nie będziemy się nudzić. Bilety do parku kosztują w wersji podstawowej dla osoby dorosłej 19. 50 euro. Park oferuje jednak różnego rodzaju pakiety i zniżki dla dzieci. Wszystkie informacje o cenach biletów znajdziecie TUTAJ