Ciąża, Mama

10 praktycznych prezentów dla przyszłej Mamy

Właśnie dowiedziałaś się, że bliska Ci osoba jest w ciąży?  To idealny moment, by  sprawić Jej przyjemność i obdarować czymś wyjątkowym. Poniżej przedstawiam Wam 10 pomysłów na prezent dla przyszłej Mamy. Wszystkie sprawdziłam osobiście!

1. Segregator # jestem w ciąży stworzony przez ginekolog  Nicole Sochacki-Wójcicka- MamaGinekolog 

Gdy dowiedziałam się, że jestem w drugiej ciąży niemal od razu zakupiłam ten produkt. Segregator przeznaczony jest na wszystkie dokumenty medyczne dotyczące ciąży, których  przez  9 miesięcy gromadzimy całkiem sporo. To idealny prezent  dla osoby lubiącej porządek i ład. Dodatkowo segregator pełni funkcję bezpieczeństwa (w razie wypadku bądź nieprzewidzianej sytuacji cała dokumentacja medyczna jest w jednym miejscu, oczywiście jeśli kobieta w ciąży ma go przy sobie, co zakładam jest naturalne)

2. Medyczny detektor tętna płodu

Dzięki temu urządzeniu każda przyszła mama będzie czuła się dużo spokojniejsza. Można go używać już od wczesnych tygodni ciąży (12 tydzień). Dzięki niemu usłyszymy bicie serca płodu (analiza tętna) a także ruchy płodu. Detektor jest wyposażony w słuchawki dzięki, którym można podzielić się usłyszanym biciem serca dziecka z bliskimi! Producent umożliwia również nagranie tego ważnego wydarzenia oraz  przekazywanie dźwięku w czasie rzeczywistym serca płodu do komputera oraz zapisywanie danych na nośniku.

3. Ergonomiczna poduszka do spania i karmienia – Big Flopsy firmy RedCastle

Poduszka to komfortowe rozwiązanie zarówno na okres ciąży (podczas snu gdy brzuszek jest już większy jest niezastąpiona!) jak i podczas karmienia zapewniając odpowiednią pozycję i bezpieczeństwo zarówno jej, jak i maluszkowi w trakcie karmienia czy innych chwil bliskości Dwie funkcje poduszki sprawiają, że posłuży ona przyszłej Mamie naprawdę długo.

4. Ramka na zdjęcie USG

Ręcznie robiona ramka na pierwsze zdjęcie Maluszka jest prezentem, który na pewno ozdobi każdy dom wywołując zawsze te same pozytywne emocje i uśmiech na twarzy przyszłych rodziców.

5. Karty do zdjęć ciążowych – foto karty

Czas ciąży tak szybko mija. Wiem to już z doświadczenia. Wiem także jak miło wraca się do zdjęć z brzuszkiem. Fotokarty na pewno pomogą w uchwyceniu wszystkich ważnych momentów związanych z ciążą.

6. Płyta z przygotowaniem do porodu

Z płytą miałam okazję się zaprzyjaźnić podczas zajęć jogi dla kobiet w ciąży. Słuchałam jej wielokrotnie przed porodem. Zawiera ona wizualizacje porodu. Ćwicząc nasz umysł poprzez afirmacje i wizualizacje jesteśmy w stanie przygotować się do przeżycia harmonijnego porodu naturalnego, przezwyciężając strach i stanąć ponad bólem. Mnie osobiście płyta bardzo pomogła, uspokoiła i nastroiła pozytywnie. Polecam każdej przyszłej mamie, która z całego serca pragnie urodzić siłami natury.

7. Zestaw kosmetyków organicznych dla kobiet w ciąży AZETA BIO

Każda przyszła Mama wie jak ważna jest pielęgnacja w ciąży. Nie tylko samego brzuszka. Jestem pewna, że zestaw dobrych kosmetyków ucieszy każdą kobietę. Ja osobiście przez całą ciążę jak i po porodzie używałam kosmetyków włoskiej marki – AZETA BIO. Więcej o tych kosmetykach i mojej pielęgnacji w ciąży pisałam w poście TUTAJ.

kobieta-w-ciazy

pielęgnacja ciała w ciąży

8. Pamiętnik ciąży – notatnik

Prezent, który pozwoli na zapisanie emocji, anegdot związanych z okresem wyczekiwania na Maleństwo. Między innymi uczuć zaraz po zrobieniu testu ciążowego czy po otrzymaniu informacji o płci dziecka. Polecam kreatywny pamiętnik „Ja, ciąża i cała reszta”.

9. „Brzuszkowa” sesja fotograficzna

Profesjonalna sesja zdjęciowa ucieszy wszystkie przyszłe Mamy, nawet te które deklarują, że nie lubią zdjęć. Sesja z partnerem, mężem lub solo będzie niezwykłą pamiątką tego pięknego okresu. Wiecie, że ja kocham zdjęcia! Moja sesja ciążowa odbyła się w Palmiarni w Gliwicach. Wykonała ją niezastąpiona Patrycja Koziatek, którą mieszkańcom Śląska szczerze polecam! Sesje można wykupić w formie bonu podarunkowego wręczając po prostu zaproszenie/voucher na sesje. Osoba zainteresowana już bezpośrednio wybiera dogodny termin i scenerię sesji.

10. TOP lub koszulka na czas ciąży i karmienia

Ja osobiście cenię sobie jakość i wygodę dlatego z całego serca mogę polecić koszulki na czas ciąży i do karmienia piersią od Cool Mama. Praktyczny prezent. Zadowolenie obdarowanej gwarantowane!

 

Co jeszcze dopisalibyście do listy prezentów, które ucieszą wszystkie przyszłe Mamy?