Dziecko, Gadżety

Prezenty dla dwulatka: 7 kreatywnych propozycji

Szukacie odpowiedniego upominku dla dwulatka? Świetnie trafiliście! Dzisiaj zaprezentuje Wam nasze wybory. W każdym przypadku są to produkty/zabawki stymulujące rozwój dziecka i zachęcające do twórczego myślenia, a także umożliwiające kreatywne spędzanie czasu w gronie rodzinnym. Takimi samymi kryteriami kierowałam się wybierając prezenty dla najmłodszych do 50 zł (klik). Krótko i na temat, oto sprawdzone prezenty dla dwulatka:

  1. Tablica manipulacyjna Hape

To kosmiczna tablica manipulacyjna, zręcznościowa i edukacyjna dzięki której dzieci rozwijają zdolności motoryczne, liczenie i rozpoznawanie kolorów. Nasze ostatnie odkrycie i zabawka, która na pewno sprawi wiele radości nie tylko dwulatkowi ale i nieco starszemu dziecku.

tablica manipulacyjna Hape 2. Kuchnia drewniana Jabadabado 

Kuchnia dla dzieci, zwłaszcza tych od drugiego roku życia to moim zdaniem strzał w dziesiątkę. To ta zabawka  z serii „na lata”, chowająca w sobie nieograniczone możliwości wspólnych zabaw, ewoluujących wraz z rozwojem naszych pociech. My zdecydowaliśmy się na drewnianą kuchnię szwedzkiej marki Jabadabado, która w zestawie posiada trzy drewniane łyżki, patelnię, garnek, wyjmowany zlewozmywak, ruchome palniki. Całość jest pięknie wykończona, ręcznie pomalowana w pastelowe odcienie co stanowi również piękną dekoracje dziecięcego pokoiku. Jesteśmy zachwyceni!

3. Zestaw instrumentów, Janod

Muzyka towarzyszy nam od zawsze. Uważam, że to ona ma duży wpływa na rozwój i chęci poznawania przez dziecko nowych dźwięków, brzmień czy melodyjności (także melodyjności języka) dlatego wybieram zabawki, które mogą pomóc w Kai poszerzać te umiejętności. Zdecydowałam się na zestaw drewnianych instrumentów francuskiej marki Janod. Wspólnie tworzymy domową orkiestrę.

drewniane instrumenty

4. Układanki Mudpuppy –  Dwujęzyczne puzzle ze zwierzątkami do nauki pierwszych słów w wybranym języku obcym

Okres około drugiego roku życia to świetny moment, by dziecko obdarować pierwszymi puzzlami. Ważne, by były one odpowiednio dobrane. My szczerze polecamy te marki Mudpuppy. Układanki  stymulują  pamięć, koncentrację i sprawność manualną. Na prezent dla mojej prawie dwulatki wybrałam dwujęzyczne puzzle ze zwierzątkami. Elementy są na tyle duże, że dziecko na pewno sobie z nimi poradzi a przy okazji oswajamy malucha z wybranym językiem obcym.

prezent dla dwulatka


5. Klocki Jeżyki 

Nietypowe bardzo elastyczne klocki Bristle Blocks  w rozmaitych kształtach i kolorach: zwierzątka, kwiatki, łodygi, koła do budowania pojazdów przyniosą nam i naszym dzieciom długie godziny kreatywnej zabawy. Klocki te polecany są również do celów terapeutycznych.

6. Wodne kolorowanki

Stawiamy tutaj na rozwój koncentracji i rozwój manualny dziecka, a także oczywiście, jak przy każdej pomocy naukowej na świetną zabawę. A nie ma nic lepszego niż zabawa z wodą, prawda?

7. Zestaw książek obrazkowych „Ulica Czereśniowa”, wydawnictwo Dwie Siostry 

W książeczkach nie pada ani jedno słowo, wszystko przedstawione jest za pomocą starannie dopracowanych obrazków, tworzących spójną całość. Dzięki temu świetnie możemy pobudzać kreatywność swoją i naszą pociech, za każdym razem wymyślając nową opowieść i dodając do niej nowe elementy. Każda książka z serii (a jest ich aż 6) przedstawia daną porę roku lub dnia i konkretne dopasowane do niej historie. Świetna, twórcza zabawa gwarantowana!

prezenty dla dwulatka