Podróże, Polska

Hotel Centuria Wellness & SPA – wypoczynek w lesie na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej

hotel centuria jura krakowsko-czestochowska

Wyjazd z przyjaciółką. Wydarzenie, które nabiera zupełnie nowego kontekstu, gdy jest się już  mamą. Wyjazd bez ukochanego malucha, bez męża, bez rodzinnego bagażu. Wyzwanie? Ekscytacja? Okazja do wspomnień? Jasne. I pełen relaks również.

Na wspólny wyjazd wybrałyśmy Jurę Krakowsko-Częstochowską. Nie bez powodu Hotel Centuria Wellness & Spa położony jest w środku sosnowego lasu, z dala od miejskiego zgiełku, nieopodal ruin słynnego zamku w Ogrodzieńcu.

Natura daje wiele możliwości

Takie miejsca daje wiele wypoczynkowych opcji. Można odpoczywać zarówno „stacjonarnie”, w wolnym tempie, wdychając pełną piersią naturę, spacerując i korzystając z hotelowych atrakcji, a także aktywnie – podczas zwiedzania ruin (choćby Szlakiem Orlich Gniazd), wspinaczki po skałkach, włóczęgi po jaskiniach i wąwozach, uprawiając jogging lub w trakcie rowerowych wypraw. Co ważne, Hotel Centuria dysponuje wypożyczalnią rowerów, więc sprzętu nie trzeba ze sobą zabierać (w ofercie znajdują się również rowery dla dzieci lub rowery dla dorosłych z fotelikiem dla dzieci)  Ośrodek ten to zatem doskonała baza wypadowa. Gdzie tylko nas nogi poniosą!

Dla każdego coś miłego

Hotel w pełni korzysta z doskonałego położenia, ale prócz malowniczej okolicy ma do zaoferowania znacznie więcej. Choćby świetnie zorganizowaną strefę Wellness, a w niej  basen z przeciwprądem, gejzery wodne, jacuzzi, fińską saunę i łaźnię turecką – nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że odpoczynek w tego typu „wodnych okolicznościach”, dodaje potężnej dawki energii i pozwala porządnie się zrelaksować. Jedyny minus jaki mogłabym znaleźć to dodatkowo płatne szlafroki, które nie są dostępne w pokoju hotelowych a wypożycza się je w momencie przekroczenia progu strefy. 10 zł za każdy szlafrok doliczone do końcowego rachunku, o których nikt nas nie poinformował. Jeśli pobyt jest dłuższy a z basenu korzystamy codziennie to finalnie może się zrobić całkiem spora kwota.

hotel centuria ogrodzieniec

hotel centuria recenzja

hotel centuria

Oczywiście oferta Wellness to nie tylko wodne przyjemności, ale również szeroka gama zabiegów na twarz jak i całe ciało. Warto wspomnieć, że hotel zdobył nagrodę w konkursie najwSPAnialsze miejsce na mapie urody. Naprawdę można się zrelaksować.

hotel centuria ogrodzieniec

hotel natura residence

hotel centuria jura krakowsko - częstochowska

Dla amatorów różnego rodzaju gier przygotowano specjalną Salę Klubową, a w niej stół bilardowy, piłkarzyki, a także gry Playstation dla dużych i małych. Tym, którzy łakną rozrywki spokojniej i w duchu refleksyjnym, z pewnością do gustu przypadnie biblioteczka zlokalizowana przy recepcji. No i, co najważniejsze, w hotelu dostępna jest restauracja, gdzie serwuje się zarówno europejskie przysmaki, jak i lokalne potrawy (dostępne również menu dla dzieci!). Do dyspozycji gości jest również kawiarnia, pub, dwa letnie tarasy i chata grillowa.

hotel centuria jura krakowsko-częstochowska

Dopełnieniem odpoczynku będzie powrót do komfortowego pokoju hotelowego. Czysto, ładnie i przyjemnie. W moim odczuciu nie jest to jednak design dla wymagających.

Wypoczynek na Jurze to moim zdaniem świetny pomysł zarówno dla całych rodzin, stęsknionych za różnorodnymi formami wypoczynku, dla par, no i wreszcie dla przyjaciółek. Bliskość natury, lasu, a jednocześnie ogrom możliwości, to zestaw w sam raz, by zresetować umysł i ciało. I nagadać się za wszystkie czasy!