Podróże, Polska

Miejsce z klimatem w Tatrach – Górska Osada Luxury Chalets w Poroninie

górska osada

Jedną z przyjemniejszych zalet blogowania i obecności na Instagramie (kto jeszcze nas nie obserwuje zapraszamy, jesteśmy tu codziennie) jest poznawanie innych ludzi. Tym bardziej że internetowe środowisko mam jest różnorodne i ciekawe. To czysta frajda poznawać inne mamy na żywo, znajomość online przenosić do realu. Zwłaszcza, gdy dzieje się to w pięknych okolicznościach przyrody.  Wraz z trzema poznanymi w sieci mamami umówiłyśmy się na typowo damski wyjazd. Na nasz wypoczynek wybrałyśmy miejsce absolutnie niezwykłe  – Górska Osada Luxury Chalets w Poroninie koło Zakopanego. 

 Górska Osada to najpiękniejsze domki góralskie na Podhalu, jakie widziałam. Co ciekawe, zaprojektowała je samodzielnie właścicielka i pomysłodawczyni Osady, Urszula – architektka i rysowniczka, wychowana w tych pięknych okolicach. Ciepła i gościnna osoba. Jej domki są dopracowane w każdym calu, widać włożone w pracę serce i miłość do podhalańskiej kultury. Urszula nie kryje się z marzeniem, by podhalański świat jak najdłużej pozostał „mały i drewniany”, a jego kultura i tradycja, wraz z regionalnym detalem, mogły zachwycać też innych.

górska Osada

górska osada

Nowoczesność w zgodzie z tradycją

A Górska Osada właśnie to robi – zachwyca. Doskonale łączy w sobie dwa światy – luksus, nowoczesność razem z pięknem góralskiej kultury, jej rzemiosłem, wzornictwem i sztuką. Te domki to nie tylko drewniane ściany, które już same w sobie są dekoracyjne, ale również cała masa pięknych, wnętrzarskich rozwiązań, elementów, detali.

górska osada

Natura, domowa Atmosfera i miejsce przystosowane na urlop z dziećmi

Ośrodek cieszy doskonałym położeniem – pośród tatrzańskich lasów,  a jednak blisko „centrum wydarzeń”, zaledwie 7 km od Zakopanego. W Górskiej Osadzie w zasięgu ręki znajdują się stoki narciarskie, więc to miejsce z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom śnieżnego szaleństwa. Ale nie tylko. Klimat wyciszenia, ucieczki w naturę będzie sprzyjał kameralnemu relaksowi, takiemu z lampką wina, pod kocem, przed kominkiem, z książką. Albo właśnie z koleżankami.

Ogromną zaletą Górskiej Osady jest również domowa atmosfera. Tu nie wchodzi się jak do hotelowego chłodnego wnętrza, ale jak do domu. Jest przyjaźnie i ciepło. To cudowna odskocznia od bezosobowych miejsc, w których niby można odpocząć, ale tak naprawdę zawsze towarzyszy im jakiś niepokój, obcość. W Górskiej Osadzie nie ma miejsca na obcość. Domki są rewelacyjnie wyposażone (wszystkie potrzebne sprzęty do przygotowania własnych posiłków). W ofercie znajdują się obiekty różnej wielkości, mogące pomieścić zarówno rodzinę, jak i większą paczkę przyjaciół. Górska Osada organizuje również wypoczynek zakochanym parom.

górska osada

górska osada

Te liczne zalety sprawiły, że miejsce to świetnie sprawdziło się na tzw. „babski wypad”. Dzielenie się doświadczeniami z innymi mamami – zarówno dotyczącymi macierzyństwa, jak i obecności w internecie – to inspirująca, fajna sprawa. Rozmowy do późna, wspólne, smakowite posiłki, lampka wina, dużo śmiechu. Pełna swoboda. Bo i o to chodzi w ośrodku położonym tak blisko natury – by można było poczuć się naturalnie. To podstawa dobrego odpoczynku i udanego spotkania.

Górska Osada to również świetne miejsce na wypoczynek z dziećmi.  Na terenie obiektu znajduje się przepiękny drewniany plac zabaw z domkiem na drzewie, mostem, huśtawkami i zjeżdżalnią. Latem można podziwiać owieczki i świnki w zagrodzie a stałym bywalcem domków jest kot przylepka, który kocha dzieci. Dodatkowo do dyspozycji najmłodszych jest drewniana kołyska ( z której korzystała sama właścicielka) a dla dzieci starszych łóżeczka turystyczne. Na pewno wrócimy tutaj z Kają i naszym jeszcze nienarodzonym Maluszkiem! (Edit: wybraliśmy się do Górskiej Osady na rodzinno – przyjacielski wypad. Filmik z tego wyjazdu znajdziecie w poście TUTAJ)

Autorem przepięknych zdjęć z tego wpisu jest Magdalena Stawiszyńska. Poznajcie więcej prac Magdy TUTAJ. Jeśli jesteście na Podhalu to z całego serca polecam Wam sesję zdjęciową z Magdą. Cudowna pamiątka na całe życie!