Podróże, Polska

Cisowy Zakątek: domki w skandynawskim stylu nad Bałtykiem | Sasino

cisowy zakątek

Wiosnę widać w kalendarzu, wiosnę czuć w powietrzu. Jeszcze tylko kilka tygodni, a wszystko będzie w kwiatach i w zieleni. W naszej rodzinie postanowiliśmy wiosnę nieco wyprzedzić i może w ten sposób ją wywołać – zaciągnąć się świeży powietrzem, przyjrzeć się przyrodzie w przeddzień jej rozkwitu. W tym celu udaliśmy się na krótki wypoczynek do Cisowego Zakątka.

W Dużej Rybie

Cisowy Zakątek to miejsce niezwykłe, położone nieopodal morza, w Sasinie, ale w takiej lokalizacji, by mieć dostęp do dzikich i czystych plaż. W skład ośrodka wchodzi 14 różnych domków udekorowanych w stylu skandynawskim, w różnej kolorystyce. Według własnego gustu można wybrać domek m.in. w pełnej palecie kolorów, w bieli, zieleni czy szarościach. My zdecydowaliśmy się na domek nazwany od wielu morskich, obecnych w nim akcentów designerskich – Dużą Rybę.

cisowy zakątek

cisowy zakątek

cisowy zakątek

cisowy zakątek

cisowy zakątek

Codzienny komfort

Sam domek zrobił na nas dobre wrażenie. Estetyczny, ciekawy styl, szczypta ekstrawagancji, kolory, cisza, spokój, duże okna, wyposażenie. Na parterze znajduje się salon z telewizorem, kuchnia (z lodówką, zamrażarką, zmywarką i pełnym ekwipunkiem do przygotowania posiłków) i łazienka. W wyposażeniu nie zabrakło pralki, deski do prasowania, grilla oraz dziecięcych akcesoriów, jak wanienka czy naczynia. Na piętrze zaś znajdują się dwie sypialnie oraz łazienka z kameralną sauną.

cisowy zakątek

cisowy zakątek

cisowy zakątek

cisowy zakątek

cisowy zakątek

cisowy zakątek

cisowy zakątek

cisowy zakątek

Projektując domki, pomyślano o dzieciach, choć dostrzegłam jeden minus. Na górze na schodach jest zamykana balustrada, o co nie wszędzie się dba. Zgłaszaliśmy wcześniej, że będziemy z dzieckiem, więc na piętrze czekało na Kaję łóżeczko turystyczne. Klimatu wspólnym wieczorom dodawał kominek (typu koza), w którym  ze względu na pogodę należało nagrzać (ogrzewanie elektryczne dostępne w łazienkach i na piętrze), niestety jednak nie wyposażono go w żadne zabezpieczenie dla dzieci. Musieliśmy poradzić sobie sami, do czego wykorzystaliśmy suszarkę na pranie, co, jak można się domyślić, trochę klimatu nam ujęło. Jeśli chodzi o atrakcje dla maluchów, bardzo fajnym rozwiązaniem okazał się pokaźny plac zabaw, z trampolinami, zjeżdżalniami i domkami.

cisowy zakątek

cisowy zakątek

cisowy zakątek

Ucieczka od miasta

Cisowy Zakątek to miejsce z pewnością dla tych, którzy pragną uciec od miejskiego zgiełku. Na około tylko natura i lasy, cudowny klimat, pełna izolacja. Warto jednak zaakcentować, że ośrodek usytuowany jest 4,5 kilometra od morza, a do najbliższej plaży nie można dojechać samochodem – by się do niej dostać, można dojechać jedynie 2 km samochodem a dalej czeka nas około 45 minutowy spacer z parkingu. Jeśli jednak zdecydujemy się na taką wędrówkę czekają na nas cudowne widoki. Droga na plażę Stilo (podobno najpiękniejsza plaża w Polsce!) wiedzie przez magiczny las na wydmach, którego urok i zapach jest niesamowity.

Zdjęcia: Patrycja Koziatek Fotografia

Myślę, że takie usytuowanie plaży (pięknej plaży!) to wspaniałe rozwiązanie dla rodzin z większymi już dziećmi lub dla osób, które nastawiają się na aktywniejsze obcowanie z naturą. Dla rodzin takich jak my, z maluchami, może powstać z tego powodu pewien dyskomfort – to naprawdę długi spacer, a najbliższa plaża, na którą można podjechać samochodem (i zabrać ze sobą, znajduje się w Łebie (prawie 20km od Cisowego Zakątka)

Co jeszcze oferuje Cisowy Zakątek? W sezonie z pewnością dużym powodzeniem cieszy się basen. Plusem jest łatwy dostęp do sklepu (ok. kilometra od ośrodka) i do doskonałej restauracji „Ewa zaprasza”, uznanej ponoć przez niektóre rankingi za jedną z lepszych w Polsce serwujących polską kuchnię (nie ma tutaj opcji wyboru pobytu z wyżywieniem) Jednak największą atrakcją jest tu z pewnością cisza i natura. To miejsce stworzone do spokojnego wypoczynku, raczej kontemplacyjnego, wypełnionego spacerami, wycieczkami, radością z obcowania z sobą wzajemnie.