Podróże, Polska

Hotel Natura Residence Business&Spa – Wypoczynek w lesie na Śląsku

Pierwszy raz bez Kai. Pierwszy wyjazd bez naszej małej córeczki. To dopiero wyzwanie! Na szczęście trafiliśmy pod dobry adres. Wypoczynek w lesie, w hotelu Natura Residence Business&Spa, pomógł nam doładować baterie. Wróciliśmy szczęśliwi i z zasobami nowej energii.

Hotel Natura Residence położony jest na Śląsku, ale w niestereotypowej jak na te okolice scenerii – w Siewierzu. A tu? Pełen życia las, zapach sosen, czyste powietrze, piękne jezioro, hotel stworzony w stylu eko. Aż dziw bierze, że to tak niedaleko miejskich, hucznych Katowic. Jak się okazuje, śląska aglomeracja ma do zaoferowania wiele więcej, niż się wydaje. I warto ją odkrywać!

Co ważne, hotel znajduje się niedaleko lotniska Pyrzowice. To zatem doskonała baza noclegowa dla wszystkich, którzy mają stamtąd wylot, a na Śląsk przylecieli wypocząć lub w celach biznesowych.

W malowniczej okolicy

Ośrodek Natura Residence sprzyja zarówno powolnemu, spacerowemu wypoczynkowi, jak i wszelkiego rodzaju intensywnym aktywnościom. Położenie w pobliżu Jury Krakowsko-Częstochowskiej pozwala na zwiedzanie w duchu natury – wspinanie się na skałki, jazdę rowerem, bieganie, a nawet wędkowanie czy… surfowanie. Zaledwie 2 km od hotelu znajduje się Jezioro Przeczyckie, a tuż obok cała masa malowniczych tras. Hotel udostępnia gościom rowery, więc sprzętu nie trzeba ze sobą zabierać. Szkoda, że przy należącym do hotelu jeziorze nie ma w pobliżu wypożyczalni kajaków – to byłaby świetna dodatkowa atrakcja zarówno dla dzieci jak i dorosłych!

Hotel w zgodzie z naturą

Hotel dysponuje komfortowymi, przestronnymi pokojami w stonowanej, spokojnej kolorystyce. My mieliśmy wynajety apartament – z salonem i osobną sypialnią. Czysto, schludnie, a w zasięgu ręki… mini-bar. Widoki można było podziwiać nie tylko z okna, ale i z francuskiego balkonu.

Wewnątrz ośrodka umilały nam czas godne polecenia atrakcje, na czele z Water SPA, gdzie – jak obiecuje oferta hotelu – można odzyskać siły w zgodzie z naturą. I faktycznie, to nadzwyczajne SPA – basen nie tylko z dostępem do jacuzzi czy saun – ale również bajeczne widoki, duże okna, za którymi widać przepiękny las. Na uwagę zasługuje także bogata oferta zabiegowa –  na twarz, ciało, przeróżne masaże. Ja osobiście polecam zabieg na ciało – w pełni profesjonalny. Po jego wykonaniu czułam się niemal jak nowonarodzona!

Hotel otwarty na dzieci

My tym razem byliśmy sami, bez Kai. Ale gdyby nam towarzyszyła, z pewnością byłaby zachwycona. I to nie tylko ze względu na otaczającą hotel naturę. Nie omieszkaliśmy zauważyć, że ośrodek sprzyja dzieciom i rodzicom – przykładowo w restauracji znajdują się zarówno krzesełka do karmienia, jak i osobne, dziecięce menu. W ofercie hotelu do dyspozycji są również pokoje rodzinne. Warto wiedzieć, że to miejsce w pełni „eko”, więc zdrowo i dla naszych maluchów – hotel zbudowano z ekologicznych materiałów m.in. z kamienia jurajskiego i surowego drewna.

Pyszne jedzenie

Hotel cieszy nie tylko lokalizacją i tym, w jaki sposób korzysta z jej atutów, ale również przepysznym jedzeniem. Hotelowa restauracja Bluebell reklamuje się wirtuozerią serwowanych dań i trudno się tym nie zgodzić. Wszystkim, co jedliśmy, byliśmy zachwyceni. Wrażenia smakowe potęgowały (znowu!) piękne widoki za oknem – monumentalne drzewa, natura.

Hotel Natura Residence Business&Spa to doskonałe miejsce na wypoczynek dla każdego, kto chce odetchnąć od miasta. To doskonała alternatywa dla plaży i okazja, by wrócić do uroków tego, co pierwotne – do szumu lasu, śpiewu ptaków, szeleszczących igieł pod stopami. To także wygoda – doskonałe jedzenie, pokoje zadbane i w pełni wyposażone. Nam bardzo się podobało, dlatego polecamy!